Společnost IBM pracuje na projektu, kdy by se serverové farmy samy bránily útokům hackerů, samy by prováděly údržbu systému a jeho upgrade a k tomu by nepotřebovaly žádný zásah ze strany operátorů. ...
Společnost IBM pracuje na projektu, kdy by se serverové farmy samy bránily útokům hackerů, samy by prováděly údržbu systému a jeho upgrade a k tomu by nepotřebovaly žádný zásah ze strany operátorů.
Mnohaletý a mnohamiliardový projekt eLiza si klade za cíl podstatně usnadnit a zjednodušit správu serverů a počítačových sítí. IBM plánuje soustředit několik set vědců do pěti výzkumných laboratoří po celém světě, k dispozici dostanou 25 až 50 % rozpočtu, který společnost dává na výzkum a vývoj v oblasti serverů. Cílem je urychlit vývoj samospravovatelných systémů. Představitelé IBM odmítli specifikovat, jaký je podíl divize serverů na celkových výdajích na výzkum, které v loňském roce činily 5,15 miliardy dolarů.
Projekt eLiza také zastřeší v rámci IBM řadu jiných výzkumných iniciativ. Například projekt Blue Gene, což je superpočítač za 100 milionů dolarů určený ke genetickému výzkumu, a projekt Océano, který má za cíl vytvořit síť linuxových serverů schopných dynamicky reagovat na kolísavou zátěž.
Společnost během příštích pěti let očekává, že na Web budou připojeny stovky milionů lidí, ať už prostřednictvím bezdrátových nebo jiných zařízení. Díky tomu budou probíhat miliardy transakcí a bude se přenášet obrovské množství zvukových a obrazových dat. Projekt eLiza by měl společnosti IBM poskytnout nezanedbatelné výhody.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.