***oznámení Tiskového odboru AV ČR 1.–7. listopadu 2010 Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice, který již podesáté pořádá Akademie věd České republiky spolu s partnerskými organizacemi. Festival se uskuteční ve městech Praha, České Budějovice, Brno, Olomouc, Ostrava a na dalších místech v České republice. Pro desátý ročník festivalu jsou připraveny přednášky, […]
***oznámení Tiskového odboru AV ČR
1.–7. listopadu 2010
Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší vědecký festival v České republice, který již podesáté pořádá Akademie věd České republiky spolu s partnerskými organizacemi. Festival se uskuteční ve městech Praha, České Budějovice, Brno, Olomouc, Ostrava a na dalších místech v České republice.
Pro desátý ročník festivalu jsou připraveny přednášky, vědecké kavárny, výstavy, panelové diskuse odborníků či promítání dokumentárních filmů. Na letošním programu festivalu se podílí 55 ústavů Akademie věd a 13 partnerských organizací. Nahlédněte do programu festivalu na www.tydenvedy.cz.
Veřejností nejvyhledávanější částí programu jsou již tradičně Dny otevřených dveří ústavů Akademie věd ČR a otevřené dveře elektráren Skupiny ČEZ. V prvním listopadovém týdnu se otevře 49 vědeckých ústavů a nabídne veřejnosti možnost poznat nejnovější výzkumné projekty, nejmodernější vědecké přístroje a pochopit trendy současné vědy.
Motto letošního Týdne: ROZMANITOST SVĚTA A ŽIVOTA V NĚM
Svět jako zatím jediné místo pro život.
Svět. Jedinečné místo pro život.
Odhalování vzájemných vazeb a rozmanitosti světa a života v něm v rámci Mezinárodního roku biodiverzity.
Týden vědy a techniky je součástí systematické práce Akademie věd ČR s mládeží, proto přednášky v dopoledních a odpoledních hodinách jsou zaměřeny především na středoškolské studenty. V rámci přednášek na téma chemie, biologie, fyzika, matematika, historie, životní prostředí, medicína, digitální technologie aj. budou mít možnost setkat se s mnoha předními českými vědci – prof. Václavem Pačesem, dr. Jiřím Grygarem, doc. Lubomírem Lízalem, přenést se do doby renesanční Anglie prostřednictvím komponovaných programů prof. Martina Hilského, znalce doby i díla W. Shakespeara.
Téměř všechny přednášky pražského programu budou přenášeny on-line přenosem a po skončení bude možné zhlédnout záznam přednášek v archivu.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.