Co všechno lze poznat z vyťukávání kláves?

Aktuality |

Způsob psaní je pro každého z nás specifický. „Grafologické techniky“ nemizí ani s výměnou propisky za klávesnici. V Británii se uskutečnil výzkum, který se nezaměřil ani tak na finální podobu textu (formátování apod.), ale na samotný způsob psaní. Specifické jsou pohyby prstů, k jejich záznamu a analýze je ale třeba kamera a vyhodnocení videozáznamu. Méně účinná, ale […]




Způsob psaní je pro každého z nás specifický. „Grafologické techniky“ nemizí ani s výměnou propisky za klávesnici. V Británii se uskutečnil výzkum, který se nezaměřil ani tak na finální podobu textu (formátování apod.), ale na samotný způsob psaní. Specifické jsou pohyby prstů, k jejich záznamu a analýze je ale třeba kamera a vyhodnocení videozáznamu. Méně účinná, ale zato jednodušeji nasaditelná je metoda, která je založená na rychlosti psaní/analýze prodlev mezi jednotlivými stisky kláves. I z toho lze prý ale poměrně přesně odhadnout např. věk a pohlaví píšícího.

K čemu by to mohlo být dobré? Určitě pro kontrolu přístupu (k e-bankingu, možná i k bankomatu nebo laptopu). Určení věku by se zase mohlo použít všude tam, kde je třeba nějak speciálně chránit děti. Nicméně, může  takovýhle systém za současných podmínek vůbec pořádně fungovat?

Podrobnosti SecurityWorld.cz.











Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.