Kovový předmět v roztoku se vystaví vnějšímu elektrickému poli, až se jedna z jeho stran stane katodou a druhá anodou. Polarizace musí být dost vysoká na to, aby spustila redoxní (oxidačně-redukční) chemickou reakci. Míra polarizace odpovídá rychlosti reakce a tedy i „pohybu“. Co je zajímavé, francouzští vědci přišli s tím, že by se tato elektrochemie […]
Kovový předmět v roztoku se vystaví vnějšímu elektrickému poli, až se jedna z jeho stran stane katodou a druhá anodou. Polarizace musí být dost vysoká na to, aby spustila redoxní (oxidačně-redukční) chemickou reakci. Míra polarizace odpovídá rychlosti reakce a tedy i „pohybu“.
Co je zajímavé, francouzští vědci přišli s tím, že by se tato elektrochemie dala použít i k pohybu předmětů v mikroskopických měřítcích na přesně určené místo. Budeme takhle sestavovat elektroniku, lze celou techniku použít v nanomedicíne?
Podrobnější informace viz Computerworld.cz.
Komentáře
16.11.2010, 11:11 fejenor
Polatizace v medicíně
Pokuď mi je známo, tak se polarizace látek a působení magnetického pole v medicíně užívá, no méně sofistikovaně a jenom na zvíšení lokální koncentrace žádané látky.
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.