Fiktivní půvabná žena – a všichni fungují jak automaty

Aktuality |

Lidé jsou neuvěřitelně naivní, ať už pracují v bezpečnostních či ozbrojených složkách a desetkrát slyšeli o rizicích sociálních sítí.  Bezpečnostní konzultant Thomas Ryan si vymyslel kybernetickou Matu Hari, půvabnou 25letou Robin Sage, expertku na kybernetické hrozby u amerického námořnictva. Vytvořil její profily na Facebooku, Twitteru a LinkedIn. Přitom schválně nechal řadu podezřelých informací. Femme fatale např. […]




Lidé jsou neuvěřitelně naivní, ať už pracují v bezpečnostních či ozbrojených složkách a desetkrát slyšeli o rizicích sociálních sítí.  Bezpečnostní konzultant Thomas Ryan si vymyslel kybernetickou Matu Hari, půvabnou 25letou Robin Sage, expertku na kybernetické hrozby u amerického námořnictva. Vytvořil její profily na Facebooku, Twitteru a LinkedIn.

Přitom schválně nechal řadu podezřelých informací. Femme fatale např. o sobě tvrdila, že v oblasti IT Security pracuje profesionálně už 10 let (tedy od 15?). Její jméno bylo původně použito jako název cvičení americké armády, což by Google samozřejmě ihned odhalil.

A přesto lidé nejen potvrdili žádost o „přátelství“ od atraktivní ženy, ale nadto jí začali sdělovat věci až neuvěřitelné. Skutečně fungujeme takto předvídatelně? Navíc, kdo přišel na to, že jde o podvod, nechal si vše škodolibě pro sebe, ať na to naletí ostatní…

Podrobnosti SecurityWorld.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.