Austrálie se podle místního ministerstva zemědělství musí soustředit na nasazení geneticky modifikované pšenice odolné proti suchu. Země je jedním z největších vývozců pšenice (cca 4. místo), ovšem asi před 2 lety poklesl sklizený objem v důsledku sucha o asi 10 milionů tun. To je obrovské číslo – pro srovnání, v sezoně 2009/2010 produkce oproti stavu […]
Austrálie se podle místního ministerstva zemědělství musí soustředit na nasazení geneticky modifikované pšenice odolné proti suchu. Země je jedním z největších vývozců pšenice (cca 4. místo), ovšem asi před 2 lety poklesl sklizený objem v důsledku sucha o asi 10 milionů tun. To je obrovské číslo – pro srovnání, v sezoně 2009/2010 produkce oproti stavu před rokem vzrostla z asi 21 na 22 milionů tun, předcházející pokles byl přitom tedy asi třetinový.
Biotechnologické firmy se sice na modifikace pšenice vrhly s plnou silou, podle expertů se však nasazení GMO pšenice do komerční produkce nedá očekávat dříve než cca za 10 let. D té doby nezbývá, než pěstování pšenice v Austrálii přesunout do regionů bohatších na srážky. Co to udělá s vývojem ceny pšenice na komoditních trzích těžko předpovídat…
Zdroj: NewsDaily
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.