tisková zpráva společnosti Huawei Společnost Huawei, přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení, zveřejňuje svůj nejnovější přehled Global Connectivity Index (GCI). Studie ukazuje, jak informační a komunikační technologie zvyšují konkurenceschopnost a schopnost inovace, slouží jako podpora investic i podnikání. Index „míry zasíťování“ se stanovuje jak pro jednotlivé země, tak i pro vybrané průmyslové obory. Index […]
tisková zpráva společnosti Huawei
Společnost Huawei, přední světový dodavatel informačních a komunikačních řešení, zveřejňuje svůj nejnovější přehled Global Connectivity Index (GCI). Studie ukazuje, jak informační a komunikační technologie zvyšují konkurenceschopnost a schopnost inovace, slouží jako podpora investic i podnikání. Index „míry zasíťování“ se stanovuje jak pro jednotlivé země, tak i pro vybrané průmyslové obory.
Index GCI pro jednotlivé státy se počítá z řady indikátorů, jako je internetová konektivita/šířka pásma na jednoho uživatele, podíl investic do telekomunikací na celkovém HDP nebo průměrný počet IP adres na jednoho uživatele internetu. Do výpočtu je zahrnuta i penetrace vysokorychlostního připojení domácností a to, jaký podíl mají telekomunikační operátoři z datových služeb. Posuzuje se kvalita regulace, počet stažených mobilních aplikací, u řady veličin se navíc berou v úvahu nejenom statická čísla, ale i míra růstu v posledních letech.
Do srovnání bylo zahrnuto 25 zemí ze všech kontinentů. Pořadí na prvních 5 místech je následující: Německo, USA, Velká Británie, Chile, Japonsko. Z evropských zemí se Francie umístila 7., Rusko 12., Itálie 13. a Turecko na 17. místě.
Studie společnosti Huawei upozorňuje, že překvapivé je dobré umístění Chile (kde velkou roli hraje zřejmě technologický hub Chilecon Valley) a tempo růstu, které ukazuje Keňa. V Keni vláda investuje do telekomunikací 2,4 % HDP, více než v kterékoliv jiné sledované zemi. Naopak oproti očekávání dopadly hůře Japonsko a Jižní Korea (6. místo), které jsou často vnímány jako země na technologické špičce – zde ovšem hraje roli i zvolená metodika, protože obě země mají již relativně menší potenciál k dalšímu růstu.
Co se týče indexu GCI pro jednotlivé obory, posuzoval se podíl ICT na rozpočtu organizací i jeho plánované navyšování. Dalším kritériem byla efektivita nasazení ICT (zlepšování procesů i urychlování uvádění nových produktů na trh), množství komunikačních kanálů se zákazníky i podíl prodejů uskutečněných digitálně. Pořadí jednotlivých oborů podle GCI je následující: finanční služby, vzdělávací sektor, energetika, doprava a logistika, výroba, vlády/státní správa, zdravotní péče, utility (rozvodné sítě), maloobchod a zemědělství.
Na otázku, jaké technologie budou klíčové pro další růst podnikání, nejvíce respondentů v rámci průzkumu uvádělo mobilní širokopásmové služby (48 %), cloud computing (45 %) a analýzy dat (včetně trendu „big data“ – 43 %). Mezi odpověďmi se objevily rovněž senzory/internet věcí, videokonference, sociální sítě, virtualizace/softwarově definovaná infrastruktura, sjednocená komunikace, 3D tisk a rozšířená (augmented) realita.
Komentáře
31.01.2015, 08:07
.... ñýíêñ çà èíôó....
19.01.2015, 06:56
.... ñïñ....
09.12.2014, 18:47
.... ñïàñèáî çà èíôó!!...
20.11.2014, 05:53
.... good info....
20.11.2014, 00:55
.... good....
19.11.2014, 15:21
.... ñïàñèáî....
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.