Intel investuje do evropského výzkumného centra pro vizualizace

Aktuality |

Program Tera-scale zkoumá způsoby využití více výpočetních jader k dosažení vyššího výkonu a realističtějšího zobrazení.




 

***tisková zpráva společnosti Intel

Společnost Intel se rozhodla investovat 12 milionů dolarů do nového evropského výzkumného centra. Centrum Intel Visual Computing Institute (IVCI) při Sárské univerzitě v německém Saarbrückenu se zaměří hlavně na pokročilé grafické a vizualizační počítačové technologie. Klíčovou úlohou nejnovějšího člena rodiny Intel Labs Europe je podílet se na výzkumném programu Intel Tera-scale, který zkoumá způsoby využití více výpočetních jader k dosažení vyššího výkonu a realističtějšího grafického zobrazení. Dalším cílem je zejména zkvalitnění zábavy, práce nebo brouzdání po internetu. Centrum zahajuje svůj provoz právě dnes.

 

 

„S vědci ze Sárské univerzity spolupracujeme v oblasti vizualizace již několik let,“ řekl Justin Rattner, technický ředitel (CTO) společnosti Intel. „Protože význam vizualizačních technologií neustále roste, rozhodli jsme se ještě rozšířit naši spolupráci a vytvořit nové výzkumné centrum. Jsme si jistí, že se stane mezinárodně uznávaným centrem a zároveň motorem evropského prvenství v oblasti vizualizace.

 

Výzkumné centrum IVCI nabídne díky novým softwarovým řešením a vizualizačním algoritmům úplně jiný způsob práce s vizualizací. Komunikace lidí s počítači i dalšími přístroji v reálném čase bude mnohem živější a přirozenější. Vizualizace jsou nejčastěji využívány u počítačových her, ve zdravotnictví a v interaktivních 3D datových modelech ve vědeckém výzkumu nebo finančních službách.

 

Do konce letošního roku zaměstná institut více než deset vědců, mimo jiné z Intelu, Sárské univerzity, Institutu Maxe Plancka pro informatiku, Institutu Maxe Plancka pro softwarové systémy či Německého výzkumného centra pro umělou inteligenci. Zajistí zpětnou vazbu i dalším laboratořím společnosti Intel, například ve španělské Barceloně či německém Braunschweigu, a ovlivní i vývoj hardwarových vizualizačních řešení. Počet vědců by se měl zpětinásobit v průběhu dalších pěti let.

 

Sársko technologickou spolupráci mezi akademickými výzkumnými ústavy a průmyslovým odvětvím intenzivně podporuje,“ prohlásil Peter Müller, premiér německého spolkového státu Sársko, a dodal: „Jsme velmi hrdí na špičkový výzkum probíhající na Sárské univerzitě, ve výzkumných ústavech Společnosti Maxe Plancka a v Německém výzkumném centru pro umělou inteligenci. Velice si vážíme i toho, že se nám podařilo přesvědčit společnost Intel k investicím právě v Sársku.











Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.