Málokdo dnes asi pochybuje o tom, že stávající paměti DRAM budou dříve či později nahrazeny paměťmi stálými, které si svůj obsah uchovají i po vypnutí počítače. Výhody jsou jasné, nebudeme muset bootovat a nebo se při kolapsu systému modlit za to, aby se podařil proces obnovy a nepřišli jsme o neuloženou práci. Jenže naopak je […]
Málokdo dnes asi pochybuje o tom, že stávající paměti DRAM budou dříve či později nahrazeny paměťmi stálými, které si svůj obsah uchovají i po vypnutí počítače. Výhody jsou jasné, nebudeme muset bootovat a nebo se při kolapsu systému modlit za to, aby se podařil proces obnovy a nepřišli jsme o neuloženou práci.
Jenže naopak je zde problém se zabezpečením. Zadaná hesla nebo čísla platebních karet budou ve stálé paměti přítomná už de facto navždy. Jednou z možností je ochrana pomocí šifrování, jenže šifrovací software běží opět v příslušné paměti, a má k ní jako celku proto jen problematický přístup. Harwarové šifrování celé paměti zase neúměrně počítač zpomaluje, protože veškerá data je před použitím třeba dekódovat. Jak tedy situaci řešit? Výzkumníci navrhují automaticky šifrovat vše při vypnutí počítače a při běhu pouze nepoužívanou část paměti (i to je ale bezpečnější než DRAM).
Podrobnosti SecurityWorld.cz.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.