Nokia si nechala od firmy z nedalekého Oulu z místní již zamrzlé řeky nařezat kostky ledu tlusté 25 cm a poté se z nich složil displej o rozměrech 1,5 x 2 metry. Výsledek funguje jako dotykový displej. Prsty/doteky se snímají kamerou, která je umístěna za zadní části ledové stěny, takže samotný člověk paprskům nepřekáží. Snímací […]
Nokia si nechala od firmy z nedalekého Oulu z místní již zamrzlé řeky nařezat kostky ledu tlusté 25 cm a poté se z nich složil displej o rozměrech 1,5 x 2 metry. Výsledek funguje jako dotykový displej. Prsty/doteky se snímají kamerou, která je umístěna za zadní části ledové stěny, takže samotný člověk paprskům nepřekáží. Snímací kamery pracují v blízké infračervené oblasti spektra.
Veškeré zpracování se realizuje na počítači, led ale funguje současně jako výstupní zobrazovací zařízení. Reakce na akci uživatele se provádí pomocí proudů ohně probíjejících skrz ledovou desku. Pro běžnou práci takové zařízení zatím nejspíš žádný paktický význam nemá, jako demontrační ukázka nových technologií je to však velmi efektivní.
Podrobnosti Computerworld.cz
V severském prostředí se ke kombinaci ledu a ohně navíc pojí mytologické asociace…
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.