Rozšířená realita nemusí znamenat jen informace promítané do brýlí, ale i přímo do oka – přesněji řečeno do kontaktní čočky. Prozatím jde o hračku o rozlišení 1 pixel otestovanou na králících, ale vstup do světa Terminátora se podle všeho zase o něco přiblížil. Otázkou zůstává, jak vyladit zobrazování tak, aby bylo použitelné bez ohledu na to, […]
Rozšířená realita nemusí znamenat jen informace promítané do brýlí, ale i přímo do oka – přesněji řečeno do kontaktní čočky. Prozatím jde o hračku o rozlišení 1 pixel otestovanou na králících, ale vstup do světa Terminátora se podle všeho zase o něco přiblížil.
Otázkou zůstává, jak vyladit zobrazování tak, aby bylo použitelné bez ohledu na to, jak oko různě ostříme. Při větším rozlišení bude třeba dopracovat bezdrátové napájení, protože vzroste spotřeba. Účinnost napájení navíc snižuje prostředí, v němž čočka plave.
První aplikace asi budou medicínské. Čočka by mohla zobrazit nepřehlédnutelné varování v případě, že zjistí nějaké rizikové údaje. Ty může získávat od jiných senzorů, ale i je sama měřit. Např. by její součástí mohlo být čidlo měřící hladinu glukózy v „slzách“ (má odpovídat hladinám v krvi). Jinou možností je upozorňovat vizuálně někoho, kdo má narušený jiný smysl (neslyšící), eventuálně dodat vnímání toho, co normálně vnímat nedokážeme (např. ultrafialové záření).
Pustit si technologie takhle k tělu, respektive do těla, s sebou pochopitelně nese i možná rizika/zneužití…
Podrobnosti Computerworld.cz.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.