Ochrana webových aplikací před roboty nemusí mít jen charakter opisování čísel z obrázku nebo odpovědi na otázku. Řada webů používá „Turingův test“ v podobě audio CAPTCHA, kdy úkolem je do příslušného pole přepsat text, který člověk předtím slyšel v podobě zvukové nahrávky. Tato verze ochrany by měla umožňovat registraci i třeba zrakově postiženým. Přirozeně existují softwarové systémy […]
Ochrana webových aplikací před roboty nemusí mít jen charakter opisování čísel z obrázku nebo odpovědi na otázku. Řada webů používá „Turingův test“ v podobě audio CAPTCHA, kdy úkolem je do příslušného pole přepsat text, který člověk předtím slyšel v podobě zvukové nahrávky. Tato verze ochrany by měla umožňovat registraci i třeba zrakově postiženým.
Přirozeně existují softwarové systémy pro rozpoznávání řeči a bylo by divné, kdyby se je nepokoušeli používat i podvodníci. Také je používají a provozovatelé webů s nimi vedou nekonečnou válku. Snaží se srozumitelnost zvuku různě snížit, třeba přidávat na pozadí šum (konstantní nebo náhodný). Vědci však nyní vyvinuli program, který si poradí i s touto ochranou a uspěje při registraci na nejpoužívanějších webech. Je zřejmě jen otázka času, kdy se to podaří i podvodníkům (ba možná se jim to už i daří). Zajímavé je, že pouze jedna verze generovaného šumu novému programu odolá – jde o tzv. sémantický šum…
Podrobnosti SecurityWorld.cz.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.