Rozhraní počítače může rozlišovat, zda člověk klepe koncem prstu, kloubem nebo bříškem

Aktuality |

Počítače nemusíme ovládat jen pomocí dotekového displeje, gest nebo hlasu, jednotlivé varianty vstupu lze různě kombinovat. Třeba takhle: Dotykový displej vybavíme mikrofonem, který bude zkoumat, zda člověk klepl bříškem prstu, kloubem nebo koncem – podle průvodního zvuku/vibrace se to prý dá poznat s ucházející přesností. Tím pádem výrazně rozšíříme počet voleb, které budeme mít, asi […]




Počítače nemusíme ovládat jen pomocí dotekového displeje, gest nebo hlasu, jednotlivé varianty vstupu lze různě kombinovat. Třeba takhle: Dotykový displej vybavíme mikrofonem, který bude zkoumat, zda člověk klepl bříškem prstu, kloubem nebo koncem – podle průvodního zvuku/vibrace se to prý dá poznat s ucházející přesností. Tím pádem výrazně rozšíříme počet voleb, které budeme mít, asi jako to nabízejí moderní myši.

Pravděpodobně by to fungovalo třeba tak, že kloub by sloužil ne (např.) pro vlastní psaní, ale k přepínání různých režimů, mezi malými a velkými písmeny nebo numerickou klávesnici, mezi různými panely a okny apod. Dotekové displeje bývají malé, tlačítka se pak lepí na sebe, jsou mezi nimi malé mezery. A naše prsty jsou sice šikovné, současně ale přece jen docela tlusté. Hodilo by se moci tlačítka pro změnu režimu moci schovávat.

Technologie je zatím k dispozici jen v podobě prototypu, uvidíme, zda něco podobného může mít šanci. Stávající smartphony pochopitelně mikrofon mají, ten se ale pro tuto aplikaci údajně bohužel nehodí…

Podrobnosti Computerworld.cz.











Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.