Jedním z použití Turingova testu v praxi je ochrana webových formulářů pomocí technologie CAPTCHA. V nejtypičtějším případě má podobu textu nebo čísel, které je třeba přepsat do formuláře ze záměrně upraveného obrázku. Problém je, že útočníci s pomocí programů OCR již tyto technologie dokáží prolomit. Vědci z Googlu proto přišli s jinou možností: úkolem člověka […]
Jedním z použití Turingova testu v praxi je ochrana webových formulářů pomocí technologie CAPTCHA. V nejtypičtějším případě má podobu textu nebo čísel, které je třeba přepsat do formuláře ze záměrně upraveného obrázku.
Problém je, že útočníci s pomocí programů OCR již tyto technologie dokáží prolomit. Vědci z Googlu proto přišli s jinou možností: úkolem člověka by bylo předložený obrázek správně zorientovat (otočit), aby například dítě či papoušek nebyli hlavou dolů. Pro počítačové programy není bez výrazných dalších objektů (pozadí apod.) snadné takovou úlohu vyřešit.
Podle všeho může tedy závod mezi provozovateli webových aplikací a podvodníky začít na nové frontě a uvidíme, za jak dlouho padne i tato ochrana. O nápadu podrobněji píšeme v článku CAPTCHA založená na otáčení obrázků na Security Worldu.
Komentáře
04.06.2014, 05:30
[...] toto téma viz rovněž: Turingův test: Stojí papoušek na hlavě?, CAPTCHA jako video, Dokáží počítače přečíst lidský rukopis? Úvodní foto: [...]
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.