Software pro rozpoznávání obrazu/vzorů prý dokáže u grafitti určit se slušnou pravděpodobností tvůrce, ať už jde o jednotlivce nebo skupinu. Grafitti prý nejsou jen zajímavým uměleckým vyjádřením a vandalismem (respektive kombinací obého), ale autoři si jejich prostřednictvím mají předávat informace. Kriminální gangy si tak (alespoň v USA) vyznačují své teritorium nebo dokonce realizují i nabídku/poptávku […]
Software pro rozpoznávání obrazu/vzorů prý dokáže u grafitti určit se slušnou pravděpodobností tvůrce, ať už jde o jednotlivce nebo skupinu.
Grafitti prý nejsou jen zajímavým uměleckým vyjádřením a vandalismem (respektive kombinací obého), ale autoři si jejich prostřednictvím mají předávat informace. Kriminální gangy si tak (alespoň v USA) vyznačují své teritorium nebo dokonce realizují i nabídku/poptávku po nelegálních aktivitách typu prodeje drog.
Možná to tak opravdu funguje, možná si to autoři projektu vzali jako záminku, aby jejich vývoj jejich softwaru mohl být financován/prezentován jako „společensky prospěšný“. Jejich software má identifikovat ne celkový styl, ale specifické grafické symboly (dejme tomu něco jako podpisy/loga). Samotný automatický systém má být doplněn i lidským rozpoznáváním (snad trochu něco jako luštění ochrany captcha), které má využívat crowdsourcing. Cílem programu není analýza estetiky či sociologických trendů, ale opravdu extrakce významu z obrazu – pokud tedy nějaký mají…
Podrobnosti Computerworld.cz.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.