Biologie |
New Scientist vzhledem k popisovaným účinkům označuje zbraň s trochou nadsázky přímo jako „telepatickou“...
Mikrovlnné zbraně by mohly být v brzké budoucnosti doplněny dalšími paprsky, které v zasaženém vyvolají horečku nebo mu přímo začnou šeptat do ucha.
Poptávka po nesmrtících zbraních roste. Vyvíjeny jsou proto například zařízení generující elektromagnetické pulzy, které v zasaženém vyvolají obdobu epileptického záchvatu. Testovány jsou i nové typy mikrovlnných zbraní, které vyvolají zvuky v uších, dokonce i přímo jednotlivá slova. Již před několika lety byla zkoušena podobná technologie, která v hlavách (i plošně – třeba v hlavách davu) vyvolávala různý šum a s tím související „nepohodlí“. Zvuky také mohou ochromit u zasaženého centrum rovnováhy a tím mu zabránit v cílenějším pohybu. Nyní by ale efekt mohl být mnohem cílenější a zvuk získat podobu přímo jednotlivých slov, které člověk uslyší v podobě „hlasů v hlavě“.
Mikrovlny mohou také nést energii, která se při kontaktu s uživatelem přemění na teplo a vyvolá v těle jakousi „horečku“. Tento účinek lze údajně vyvolat až asi po 15 minutách, nicméně učiní zasaženého neschopným větších aktivit – a podle všeho opět bez dalších zdravotních následků.
Zdroj: New Scientist
Poznámky:
– New Scientist vzhledem k popisovaným účinkům označuje zbraň s trochou nadsázky přímo jako „telepatickou“.
– Z článku není úplně jasné, v jakém stadiu jaká technologie právě je (úvahy, výzkum nebo už možnost nasazení?). Objevují se obavy, že příslušné nástroje lze používat nejen při vlastním zásahu, ale i k mučení. Naopak lze očekávat, že i zde armáda prošlapává cestu a řada z těchto technologií se v modifikované podobě uplatní i pro civilní účely. Například přenos zvuku tak, že by zněl člověku až v hlavě, by mohl výhledově umožnit komunikovat tak, aniž by člověk současně rušil ostatní. Viz například související článek Telefonní hovor realizovaný beze slova.
Nebo by lékaři po takové zkušenosti mohli lépe porozumět pacientům, kteří slyší hlasy ve vlastní hlavě.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.