Chemie na zahraničním Webu

Chemie |

Vedle tištěných zdrojů informací o nejnovějším vývoji v oboru se lze čím dále častěji obrátit i na elektronické zdroje. Tentokrát se podíváme, co mohou na Webu nalézt chemici? Jedním z nejlépe hodnocených webzinů s chemickým zaměřením ...




Vedle tištěných zdrojů informací o nejnovějším vývoji v oboru se lze čím dále častěji obrátit i na elektronické zdroje. Tentokrát se podíváme, co mohou na Webu nalézt chemici? Jedním z nejlépe hodnocených webzinů s chemickým zaměřením je The Alchemist (http://chemweb.com/alchemist/). Patří ChemWeb.com, což je virtuální komunita chemiků.
Na rozdíl od jiných se jedná o výhradně webové periodikum, není marketingovým nástrojem tištěného (placeného) časopisu. Je zdarma, aktualizován denně. Svým zaměřením se orientuje na chemiky, spíše než na manažery chemického průmyslu. Články jsou tematicky smíšené ze zpráv o pokroku v oblasti chemického výzkumu, z aplikované chemie a i z některých přidružených oblastí. Každý článek je provázen odkazy na související zdroje, webové stránky a výsledky vyhledání nástroje ChemWeb.Com.
Přehled konferencí je středně rozsáhlý a je dále propojen na seznam ChemWebu, který podchycuje stovky akcí konaných po celém světě. K dispozici je navíc konferenční zpravodaj, který nabízí přímé zprávy z význačných akcí. Odborníci hledající nové uplatnění mohou brouzdat burzou zaměstnání. Sekce zaměřené na recenze knih obsahuje články, z nichž některé jsou psány špičkovými specialisty.
New Scientist (http://www.newscientist.com/) -– na rozdíl od předchozího –- je velmi blízkým příbuzným tištěného světově známého periodika. Bohatým obsahem se snaží získat předplatitele tištěného časopisu. Návštěvníka láká barevnými titulky a bohatými odkazy na související zdroje. Oproti tištěnému obsahuje burzu volných míst a plně prohledávatelný archiv stovek dotazů a odpovědí z vědního oboru. Prohledávat lze též Planet Science, což je archiv přibližně 1/3 článků zveřejněných v tištěném časopise v uplynulých létech.
Chemical Engineering (http://che.com/) také odpovídá tištěnému časopisu. Obsahuje rovněž články z časopisů Chemical Week, Modern Plastics, Adhesive Age, Chemical Specialities, Modern Paint and Coatings, Soap and Cosmetics a Today’s Refinery. Novinky jsou převážně umístěny v sekci Chementators, zajímavé zejména pro odborníky pracující na vývoji procesů.
Reed Magazines Online (http://www.reedchemicals.com/) pak nabízí on-line přístup k článkům z následujících časopisů: European Chemical News, Asian Chemical News, Asia Pacific Chemical, Performance Chemicals International, Chemical Insight. I sem stojí za to zavítat.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.