Horní vrstva Měsíčního povrchu - regolit - by měla být zpracovatelná (přímo na Měsíci pomocí mobilního roveru) na tenké sklo, které by pak sloužilo jako podklad pro vrstvu fotovoltaických buněk. Takto vytvořené fotovoltaické panely by vytvářely elektrickou energii s menší účinnosti, ale mohla by jich být rozmístěno více na velké (téměř neomezené) ploše. Takto získaná energie by mohla být použita jak pro místní potřebu, tak i pro přenos na Zemi.
Horní vrstva Měsíčního povrchu – regolit – by měla být zpracovatelná (přímo na Měsíci pomocí mobilního roveru) na tenké sklo, které by pak sloužilo jako podklad pro vrstvu fotovoltaických buněk. Takto vytvořené fotovoltaické panely by vytvářely elektrickou energii s menší účinnosti, ale mohla by jich být rozmístěno více na velké (téměř neomezené) ploše. Takto získaná energie by mohla být použita jak pro místní potřebu, tak i pro přenos na Zemi.
Podobné projekty by snad mohly být impulsem i pro komerční sféru, aby se začala více zajímat o využití Měsíce. Existují i návrhy, aby měsíc sloužil pro Zemi v roli jakéhosi záložního zdroje energie pro případě nějaké katastrofy.
Zdroj: Space Potral,
http://www.space-portal.net/article.php?sid=342&mode=thread&order=0
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.