Dobíjecí články DMFCs (Direct Methanol Fuel Cells) určené pro mobilní telefony by se měly na trhu objevit nejpozději v roce 2007.
Potvrdili to dva velcí japonští telekomunikační operátoři na veletrhu Wireless Japan 2005 Expo NTT DoCoMo a KDDI. Nasazení palivových článků se podle nich u mobilní techniky ukazuje jako nezbytné, neboť již v příštím roce se na trhu objeví mobilní audiovizuální služby, které jsou extrémně náročné na dodávanou energii baterií (jde zejména o možnost příjmu terestrické digitální televize přímo na mobilech).
DoCoMo představila na zmíněném veletrhu například nabíječku využívající jako zdroj energie methylalkohol, jehož může být v nádržce až 18 ml. Tento objem paliva prý postačuje u průměrného telefonu až k trojnásobnému dobití tradiční baterie. Zařízení, jehož rozměry jsou 15 x 5,6 x 2,5 cm a hmotnost 190 gramů, je vyvíjeno společně s firmou Fujitsu. Prototypy podobných zařízení představily i firmy Hitachi a Toshiba. Podle jejích představitelů by se tyto produkty mohly na trhu objevit rovněž v průběhu roku 2007 poté, co se vyřeší legislativa ohledně využívání těchto zařízení v letadlech.
Na rozdíl od varianty od Fujitsu (ta pracuje na principu takzvané kolébky) však pro dobíjení využívají tradiční kabely. Varianta od Hitachi má rozměry 12,2 x 7,6 cm x 2,2 cm a hmotnost 175 gramů, přičemž uživatelům nabízí dvě možnosti nabíjení zatímco nádržka na 2 ml paliva postačí k nabití na asi hodinový provoz mobilu, 15ml zásobník jej prodlouží na pětinásobnou dobu. Produkt od Toshiby měří 11,7 x 11,3 x x 2,5 cm a váží 250 gramů, tedy asi dvojnásobek hmotnosti klasického 3G telefonu. Díky většímu zásobníku (20 ml) paliva je však schopný dodat energii pro až 20hodinový provoz. Palivové články, které budou přímo zabudovány do mobilů, by se na trhu měly objevit nejdříve za tři roky, podle vedení firmy DoCoMo dokonce až na konci desetiletí.