Rádiové vlny mohou rozkládat slanou vodu

Chemie |

Při hledání metod boje s rakovinou byl možná objeven způsob, jak rozložit slanou vodu na vodík a kyslík bez použití elektrické energie. Voda se rozkládala pomocí generátoru rádiových vln.




Při hledání metod boje s rakovinou byl možná objeven způsob, jak rozložit slanou vodu na vodík a kyslík bez použití elektrické energie. Voda se rozkládala pomocí generátoru rádiových vln.

John Kanzius, který s tímto objevem přišel, původně pracoval s generátorem ve snaze zlepšit léčebné metody rakoviny. Rakovinné buňky měly být nejprve označeny specificky se vážícími kovovými nanočásticemi a pak rádiovými vlnami uškvařeny.
Na fakt, že dojde k rozkladu vody, přišel Kanzius náhodou. Při jedné demonstraci přihlížející upozornili, že nad zkumavkou se slanou vodou, která byla takto ozařována, je vidět cosi jako kondenzace. Kanziuse tedy napadlo, zda by se tímto způsobem nedala voda odsolovat. Ukázalo se ale, že nedochází k vypařování vody, ale rovnou k jejímu rozkladu, obdobnému, jaký probíhá při elektrolýze.
Pokud na soustavu působíme rádiovými vlnami, uvolňující se vodík rovnou vzplane a dosáhneme značně vysoké teploty.

Zdroj: WordNet Daily, Yahoo Green, Pittsburgh Post-Gazette a další
Video na YouTube

Poznámky:
– K této novince lépe přistupovat s určitou rezervou. Pátráním na internetu se ukazuje, že ji zatím zveřejňovaly „obecné deníky“, nikoliv servery zaměřující se na vědecké zpravodajství. Jev ale údajně potvrdil chemik Rustum Roy, PhD z Pennsylvania State University. Původně měl podezření, že se jedná o podvod a do systému jsou zabudovány elektrody.
– Otázka praktického využití (pohon automobilů?) je nejasná. Proč by mělo být energeticky výhodnější rozkládat vodu na vodík takto a ne elektrochemicky?








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.