P2P superpočítač proti rakovině

Technologie |

Jako součást kampaně na popularizaci P2P computingu ohlásil CEO Intelu Craig Barnett stavbu P2P superpočítačové sítě. Inženýři z Intelu doufají, že jimi vybudovaná síť bude “největší výpočetní systém pro vědecké účely, jaký byl kdy po ...




Jako součást kampaně na popularizaci P2P computingu ohlásil CEO Intelu Craig Barnett stavbu P2P superpočítačové sítě. Inženýři z Intelu doufají, že jimi vybudovaná síť bude “největší výpočetní systém pro vědecké účely, jaký byl kdy postaven”.
Využitím volného počítačového času “pouhých” 6 milionů uživatelů připojených k Internetu po celém světě bude P2P síť pracovat s výkonem 50 teraflopů.
Na projektu se dále podílí lékařské výzkumné týmy a softwarová společnost United Devices a hlavním úkolem nového superpočítače by měl být výzkum a vývoj léků proti rakovině a dalším chorobám. Princip bude stejný jako u řady již fungujících projektů (například Seti@home) – uživatel si zdarma stáhne aplikaci, která bude obsahovat malou část rozsáhlého problému, který vědci budou potřebovat vyřešit. Úloha se pak bude počítat přímo v osobním počítači v době nečinnosti. Po skončení výpočtu, což by typicky mělo zabrat jeden až dva dny, se výsledky automaticky odešlou zpět na server a stáhne se další část úlohy. Informace bude shromažďovat United Devices a bude je postupovat vědcům z Oxfordské univerzity, přičemž výsledky výzkumu se, podle vedoucího oxfordského týmu, stanou jejich intelektuálním vlastnictvím.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.