Obraz na displeji je zobrazován prostřednictvím pole 3D čoček na přední část virtuální obrazovky. Tato zobrazovací technologie je doplňována psychologickými 3D efekty, jako jsou například různé druhy světelných efektů (stíny objektů, kontrast).
Firma Pioneer vyvinula nové 3D rozhraní, jehož prostřednictvím lze například psát, kreslit či pohybovat objekty v trojrozměrném prostředí.
Nová technologie Floating Interface by měla nabídnout odlišnou technologii, než jakou používají standardní 3D zobrazovací techniky. Jak uvádí výrobce, ke sledování 3D obrazců není potřeba speciálních brýlí, hardwarová konfigurace je vhodná pro hromadnou výrobu a jednoduchá je i tvorba aplikací pro zobrazovací systém. Při práci s 3D aplikacemi by měl uživatel získat pocit, jakoby na virtuální obrazovce konečky prstů stlačoval objekty nebo vytvářel znaky. To vše se odehrává na 15palcové obrazovce.
A jak celý systém funguje?
Obraz na displeji je zobrazován prostřednictvím pole 3D čoček na přední část virtuální obrazovky. Tato zobrazovací technologie je doplňována psychologickými 3D efekty, jako jsou například různé druhy světelných efektů (stíny objektů, kontrast). Výsledkem sjednocení všech vizuálních technologií je přirozenější trojrozměrné obrazové podání. Kolem virtuální oblasti se nachází prostorové senzory, jež průběžně zaznamenávají pohyb prstů. Přes senzory je tak v reálném čase vytvořena zpětná vazba, která umožňuje PC zpětně reagovat. Technologie Floating Interface vychází ze starší technologie 3D Floating Vision, vyvinuté v roce 2002. Produkt vznikl ve spolupráci s institutem Shimane Institute for Industrial Technology.
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.