Zpracování dat až 10 Gb/s

Technologie |

Zpracování dat rychlostí 10 Gb/s je ekvivalentem 250 kopií celého Shakespearova díla nebo 125 rentgenových snímků hrudníku. Architektura řeší nároky různých datově náročných úkolů, např. předpovídání epidemiologických trendů, analýzy poruch letadel a lodí, prediktivního řízení silničního provozu a předpovídání počasí.




***tisková zpráva společnosti Sun

Sun Microsystems Federal, Inc., dceřiná společnost Sun Microsystems, Inc. a podniková jednotka Space and Intelligence Systems společnosti Boeing oznámily plány na špičkovou otevřenou architekturu, která umožní organizacím nesmírně rychle shromažďovat, zpracovávat a ukládat obrovské objemy dat.
Společné řešení, které bude schopno dlouhodobě zpracovávat data rychlostí vyšší než 10 gigabitů za sekundu, má podpořit analýzu a sdílení dat v rámci rozhodovacích procesů v nejrůznějších sektorech včetně státní správy, přírodních věd, energetiky, školství, leteckého průmyslu, médií a zábavy.
Pro představu, zpracování dat rychlostí 10 gigabitů za sekundu je ekvivalentem zpracování 250 kopií celého Shakespearova díla nebo 125 rentgenových snímků hrudníku za sekundu. Tato architektura řeší výpočetní nároky různých datově náročných úkolů, například operativního zpravodajství a sledování, analýzy a předpovídání epidemiologických trendů, analýzy poruch letadel a lodí, prediktivního řízení silničního provozu, předpovídání počasí a chování oceánů nebo virtuálního navrhování.
Mezi cílové aplikace 10gigabitové technologie společností Sun Microsystems a Boeing patří experimentální analýza a simulace ve vědeckých oborech, jako je fyzika vysokých energií, modelování klimatu, seizmologie, astronomie, lidská genomika a vývoj nanometrických elektronických přístrojů. V podobných oborech je potřeba v komunitě stovek nebo tisíců badatelů po celém světě sdílet rozsáhlé datové sady.
Tito výzkumníci potřebují být schopni přenášet rozsáhlé dílčí celky hlavních datových sad na místní servery nebo jiné vzdálené počítače pro zpracování. Úspěch a pokračující rozšiřování takto vyspělého sdílení dat silně závisí na vysoce výkonném získávání, přenosech a ukládání dat pro účely sběru informací, zpracování, vizualizace a simulace v reálném čase.
„Tato spolupráce nám umožní poskytovat našim odběratelům geoprostorové a zpravodajské snímky rychleji, ekonomičtěji a ve vyšším rozlišení než kdy v minulosti,“ řekl Brian Knutsen, ředitel Boeing Mission Systems, centra společnosti Boeing pro sběr dat, zpracování snímků a archivaci. „Boeing se i po 50 letech ve službách Národního úřadu pro geoprostorové zpravodajství (NGA) stále drží závazku vůči této důležité komunitě zákazníků. S potěšením u našich produktů a služeb využíváme odbornost Sunu na poli otevřených architektur.“
„Stále více organizací potřebuje výpočetní architekturu, která umožňuje v reálném čase přistupovat k datům rychlostí 10 gigabitů za sekundu,“ řekl Evan Harrigan, hlavní inženýr společnosti Sun Microsystems. „Sun a Boeing navrhli architekturu, jež zajišťuje přístup v reálném čase i dostatečnou redundanci, takže v ní neexistuje jediný bod selhání.“
Využití otevřených standardů u nové architektury umožňuje rychlé připojení k externím zdrojům dat, což usnadňuje opakované využití stávajících technologií v různých organizacích a odvětvích.
Tuto vysoce výkonnou a spolehlivou architekturu úspěšně otestoval, integroval a vyladil tým odborníků společností Boeing a Sun Microsystems. Jedná se tak o jedno z prvních komerčních řešení na trhu, které splňuje nároky na sběr dat v reálném čase.

Architekturu tvoří následující komponenty:
§ server Sun Fire E25K,
§ diskové úložiště Sun StorageTek Flexline FLX380,
§ přepínač Cisco 9509 Fiber Optic Director,
§ operační systém Solaris,
§ software Sun StorageTek QFS pro vysokorychlostní přístup k datům,
§ Tivoli SANergy pro simultánní čtení a zápis dat,
§ Boeing Mission Systems Integration Services,
§ Sun Professional Services.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.