04.04.2011, 11:32
Když jsem se na ten kus papíru podíval a zíral na něj hodně dlouho, tak jsem vyvodil pár závěrů
V 6ti závorkách vše končí na NCBE
Předpokládám, že člověk uměl gramatickou angličtinu a věděl, co se jak píše. Pokud by tomu bylo tak, tak zdvojená písmena vedle sebe by pravděpodobně znamenala "oo" [ů] nebo "ee" [í] nebo jiná písmena, která se k sobě mohou družit.
Co když speciální znaky je zmatení? Protože to jsou jen pomlčky a závorky, moc velký význam bych jim nepřisuzoval.
Číslice budou opravdu číslice, jelikož jich tam je pár, takže těžko by mohli nahradit písmeno.
Možná se to zdá jenom mě, ale já tam vidím mezery mezi jednotlivými zašifrovanými slovy.
Jsem IT programátor, takže bych na to aplikoval čistě lamerské řešení aneb když to nejde složitě, tak to musí jít jednoduše. V programátorské řeči: vždy ten nejdelší kód je nejjednodušší na pochopení, takže by stačilo napsat program, který by každému písmenu přiřadil jiné písmeno a opakoval vše tak dlouho, dokať by nevyčerpal všechny kombinace. Sice bych dostal několik hodně moc výsledků, ale největší pravděpodobností by bylo několik kombinací, které by mohlo pomoci k rozluštění (aby člověk nemusel projíždět všechny kombinace) a pak by zde mohla být jedna kombinace která je správná.
A nebo bych si zkusil napsat prográmek, který by mě vyjel počet stejně řazených písmen za sebou. Jak jsem uvedl je tam 6x NCBE, 4X TF (jen tak namátkově projeto, můžou se lišit) a teprve pak bych jednotlivým spojením něco přisuzoval.
Rozhodně nejsem cryptograf. Tohle je jen čistě pohled na věc ze selského rozumu načež jsem pak aplikoval, jak bych to řešil já jakožto programátor.FBI žádá o pomoc s vyluštěním šifry zavražděného