30.01.2012, 07:29
První chmel, první pivo na nádraží v Podbořanech. Vesnice bez pitné vody, (všude chlorové vápno) po práci na dvoře fronta kluků na lok rumu z láhve přinesené učitelem, večer na pivo do sousední vsi. Šestnáctka film promítaná vojáky z Doupova, táborák. Spolužačka co mně (v rodném městě) prodala vedle sebe lístek na Extasi (mládeži nepřístupno) zpívá všem jako zjevení na kraji lesa Plují lodi do Triany.
To mně bylo necelých čtrnáct. Chmel se sklízel pěkně ručičkama. O rok později jsem pracoval v lomu na silniční kámen na ranní (od čtyř ráno) a ve slunečním žáru zajímavou odpolední směnu. Večer jsem v blízké hospodě vyžahl dvě piva na ex. A žiju. Měl jsem nádherné dětství.Mohli by problém obchodního cestujícího řešit lidé?
27.01.2012, 20:26
Bez mapy se ti to asi nepovede. Člověče, na základě těch vzdáleností je to přece totéž jako z čisel, to člověk podle tebe samého řešit snad vůbec ani nemůže.
Ale může. Akorát potřebuje tu mapu, když narazí. Teda tu mapu nepotřebuje furt, jako když silniční vzdálenosti, čili ta čísla nemá. Teď jak tohle převést na počítač blbec.
TO JE, OČ TU BĚŽÍ.
Chytráci tvrdí, že nedeterministický počítač rozvětví výpočet vždycky na tolik větví, kolik je z města silnic. Za prvé takový počítač není vůbec nedeterministický, za druhé tohle z čísel vyčteš, ale tak pracně, že tě to přejde. Potřebuješ zas tu mapu...
Možná se mýlím, ale myslím, že nejkratší cesta je nejbližší kružnici. To je jeden z dokonalých tvarů. Simulace tohohle by snad na počítači taky šla, ale pěkně děkuju.Mohli by problém obchodního cestujícího řešit lidé?
24.01.2012, 08:44
Vezmi mapu a uvidíš. A to docela rychle i při několika desítkách měst. Pokud ti ovšem nějaký matematický fundamentalista tu mapu nesebere a nenechá ti jen silniční vzdálenosti.Mohli by problém obchodního cestujícího řešit lidé?