Chytré budovy podle IBM

Aktuality |

Budovy vypouštějí do prostředí více emisí než auta.




***tisková zpráva společnosti IBM 

Společnost IBM oznámila, že po celém světě vytváří chytřejší budovy, kanceláře a městskou infrastrukturu.

 

Pomocí inteligence zabudované do hmotného majetku organizace pomáhá IBM klientům vytvářet řídící centra pro správu nejen datových center a informační infrastruktury, ale také různých fyzických zařízení jako jsou vodovodních potrubí, kancelářské vybavení, dveřní zámky, tiskárny, vytápění a požární hydranty.  

 

Například budovy v New Yorku se každoročně podílí 80 procenty na celkových uhlíkových emisích a vypouštějí do prostředí více emisí než auta.

 

Chytřejší budova dokáže rychle vnímat a reagovat na všech možných systémových úrovních. Propojením svých odborných znalostí v oblasti softwaru, výzkumu a služeb spolu s partnery, kteří jsou špičkami ve svých odvětvích, pomáhá IBM klientům:

  • řídit využití energie prostřednictvím monitoringu a analýzy vytápění, klimatizace a spotřeby energie tak, aby mohli snížit náklady a emise;

  • identifikovat narušení zabezpečeného prostoru;

  • proaktivně a prediktivně udržovat zařízení, předcházet poruchám a zajistit, aby kritická zařízení jako požární systémy, výrobní vybavení, systémy vytápění, ventilace a klimatizace atd. fungovaly, když jsou třeba;

  • lokalizovat různá zařízení napříč budovami včetně nástrojů, vybavení a strojů;

  • řídit náklady na tisk a jeho využívání v kancelářích.

 

IBM spolupracuje na rozvoji chytřejších budov se společnostmi jako Johnson Controls a Ricoh:  

  • Johnson Controls spolupracuje s IBM na optimalizaci využití energie a zvyšování zabezpečení a komfortu pro klienty ve více než 150 zemích. Nové řešení chytrých budov pomůže klientům zvýšit výkon zařízení, udržitelnost, produktivitu a bezpečnost napříč budovami a jejich portfolii.

  • Ricoh spolupracuje s IBM na vyspělém systému správy zařízení a tisku, který vybavuje kancelářská zařízení funkcemi pro sledování a monitorování v reálném čase a pomáhá firmám podstatně snižovat výdaje spojené s tiskem, zkvalitňovat služby a omezovat uhlíkové emise. Gartner odhaduje, že organizace, které spravují soubory tiskáren, kopírek a faxů, mohou ušetřit 10 až 30 procent svých nákladů na tisk.

 

Společnost IBM také ohlásila nové zákazníky, kteří využívají technologii IBM v prvotřídních chytřejších budovách s nejvyššími nároky na přesnost a kvalitu údržby:

  • Národní laboratoře Galveston využívají software IBM k zajištění správné funkce a údržby všech technických zařízení. Jedná se o jedno ze dvou laboratorních pracovišť financovaných americkým Národním institutem zdraví, jež mají za úkol řešit biologické hrozby.  

  • Tennessee Valley Authority (TVA), největší veřejná elektrárenská společnost ve Spojených státech, využívá software IBM při správě a údržbě IT a hmotného majetku ve svých tepelných, vodních, jaderných a větrných elektrárnách.

 

IBM také využívá své výzkumné kapacity k přípravě prediktivních a prostorových analýz pro chytřejší budovy, jež jsou důležité například pro kampusy, komplexy budov, továrny a města. Software IBM Maximo umožňuje klientům vizualizovat a spravovat majetek v budovách i mimo hranice měst a pracovat s kritickými daty o stavu společnosti, města, technické služby nebo zdrojů budovy.

 

Loni společnost IBM založila oborovou alianci Green Sigma Coalition, jejímiž členy jsou společnosti zabývající se měřením, monitorováním, automatizací, datovou komunikací a softwarem pro chytrá řešení správy energie, vody, odpadu a skleníkových plynů. Členové koalice spolupracují s IBM na integraci svých produktů a služeb s řešením IBM Green Sigma™.

 

IBM přidává řešení chytřejších budov do svých vlastních provozů. Implementuje například analýzy chytřejších budov podle metodiky Green Sigma™. Toto řešení zakotvené v softwaru IBM Tivoli a Maximo okamžitě uvědomí provozní týmy, pokud mechanické systémy nefungují podle požadované specifikace. V praxi to přispívá k větší spolehlivosti budov a rychlejší odezvě, jež přináší úsporu energie. Záměrem IBM je implementovat tyto procesy napříč interními provozy po celém světě.

 











Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.