Scienceworld.cz
PRO MOBIL
PRO MOBIL


KLASICKY
KLASICKY


Čím častěji v on-line člověk pokeru vyhraje, o to více peněz nakonec přijde

Samozřejmě je jasné, že čím častěji člověk vyhraje, tím častěji musí také hrát; a pokud někdo na počátku 30krát prohraje, tak ho to prostě přestane bavit a zase tak velkou ztrátu nakonec neutrpí. Analýza dat ale nasvědčuje ještě něčemu trochu jinému: ti, kdo celkově prohrají, mají celkové skóre složené z řady drobných výher a menšího množství pořádných proher, které ve výsledku převáží.

K takovému závěru alespoň dospěl Kyle Siler z Cornell university, který data shromáždil a analyzoval pomocí programu PokerTracker. Jednalo se o typ hry, kdy velikost sázek není shora omezena (? každopádně typ No-Limit Texas Hold’em pro 6 hráčů). Podle Silera jsou celkové výsledky v dobré shodě se závěry behaviorální ekonomie – lidé mají celkově tendenci nadhodnocovat častější malé zisky na úkor občasných velkých ztrát.

 

Zdroj: Eurekalert

 

Poznámky: Pokud ale platí zmíněný závěr behaviorální ekonomie, proč pozorovatelé Sazky nezkusí třeba variantu, kdy (např.) budou vyhrávat 3/4 lidí v průměru 120 % vložené částky? Také: Pokud by to tak fungovalo opravdu univerzálně, musely by zkrachovat všechny pojišťovny.

 

autor Pavel Houser


 
 
Nahoru
 
Nahoru