Ohrožují způsoby generování šifrovacích klíčů bezpečnost kvantové kryptografie? Problém je v tom, že generátory nefungují 100%, takže skoro každý signál vypadá, že do něj někdo mohl zasáhnout (tj. ho odposlouchávat). Kde je bezpečná hranice?
Zástupce Intelu tvrdí: Jsou to stroje, kdo se musí naučit, jak člověk funguje, nikoliv naopak. V případě senzorů se vědci inspirovali u žraloka, který je schopen vnímat změny elektrického pole i na několik metrů, díky čemuž si lépe hledá potravu. Na konečky prstů robota proto výzkumníci Intelu umístili senzory, pomocí kterých robot dokáže určit, z jakého materiálu je vyroben předmět, který hodlá uchopit. Tyto technologie by mohly najít uplatnění v průmyslových aplikacích, například ke sváření.
Rozlišení kamer a fotoaparátů mobilních telefonů již dnes v principu umožňuje přidržet si zařízení u oka a ze snímku zjistit, jaké člověk potřebuje brýle. V první fázi by metoda vyvinutá na MITu mohla najít uplatnění především v rozvojových zemích (kvůli nenáročnosti na dalším vybavení a ceně), ale podobné technologie jsou využitelné i univerzálně.
(plus video)