V anglickém Bletchey Parku probíhal během druhé světové války projekt lámíní šifry německého zařízení Enigma. Turingův úspěch podle všeho výrazně zkrátil válku. Bletchey Park je ale dnes v dosti katastrofálním stavu, ač by šel chápat i jako „historická památka“. Rozšifrované zprávy jsou v budově stále uloženy v papírové podobě jako archy nalepované do jakýchsi knih. K vlastním zprávám jsou k dispozici i „kartičky“ fungující jako rešerše a rejstříková hesla. Vše se rozpadá.
Díky sponzorům by nyní tyto zprávy mohly být digitalizovány, zachovat se teoreticky navždy a být univerzálně k dispozici pro studium.
Podrobnosti o projektu SecurityWorld.
Turingův portrét, starší článek na tomto webu.
Na téma projektu v Bletchey Parku i úvaha o tom, jak s prolomenou šifrou dále zacházet. Protivník přece nesmí zjistit, že jeho kód byl prolomen. „Operátorky, které v Bletchley Parku zjišťují aktuální nastavení Enigmy, jsou neobyčejně vysoké (aby s kolíčky mohly dobře obsluhovat maketu stroje). Co ale pokud by se Němci dostali k této informaci? Nemohli by z výšky operátorek něco uhodnout? Křivku výšky je proto třeba zahladit, to se ale nedá docílit tak, že se třeba na úklid budou přijímat ženy speciálně malé…“ jiný starší článek.