Chemie |
Před pár lety v nějakých ruských hlubinných dolech probíhaly zkoušky likvidace vyhořelého jaderného paliva. Palivo se shodilo přibližně deset kilometrů pod zemský povrch, kde už bylo mohutné ložisko síry. Palivo se sírou se samovolně zahřálo a nějakými reakcemi je obklopila silná vrstva pyritu, kterou radioaktivita nepronikla - tím se palivo naprosto izolovalo... bylo to snad analogií k přírodním procesům uvnitř Země.
Před pár lety v nějakých ruských hlubinných dolech probíhaly zkoušky likvidace vyhořelého jaderného paliva. Palivo se shodilo přibližně deset kilometrů pod zemský povrch, kde už bylo mohutné ložisko síry. Palivo se sírou se samovolně zahřálo a nějakými reakcemi je obklopila silná vrstva pyritu, kterou radioaktivita nepronikla – tím se palivo naprosto izolovalo… bylo to snad analogií k přírodním procesům uvnitř Země.
Asi dvema lety jsem o tom cetl jeden clanek a velmi me to zaujalo… nicmene ted at hledam, jak hledam, tak na internetu jsem nenasel ani zminku… Je mozne, ze hledam spatne. Nevíte o tom někdo něco?
s pozdravem Bohous Ondrak, botul@email.cz
Komentáře
Napsat vlastní komentář
Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.