Sněmovnou prošel zákon o podpoře vědy a výzkumu a jeho financování, otazníky kolem biometrických technologií trvají, pokrok molekulární biologie přináší naději v boji s rakovinou, život na zemi by mohl být starý až 4 miliardy let, teleportace by se mohla týkat i celých atomů a molekul, mezi Zemí a Marsem by mohla být zřízena kyvadlová doprava.
Na světě je nový zákon o podpoře výzkumu a vývoje: Zprávu ČTK najdete např. na serveru Tiscali
Otázkou toho, zda jsou biometrické technologie vítanou zbraní v boji proti terorismu nebo naopak samy představují ohrožení soukromí, řeší americký PC World.
O tom, že pozemský život může být starší než 4 miliardy let, píše Ihned. K tomu snad poznámka, toto stáří se však pokládalo za možné i dříve a ono zjištění není tedy až zase takovou převratnou novinkou. Nakonec možná dojdeme k závěru, že prebiotická evoluce proběhla prakticky ihned a život vznikl ve chvíli, kdy teplota poklesla natolik, aby umožnila existenci vody v kapalném skupenství.
O možné budoucí kyvadlové dopravě mezi Zemí a Marsem píše Idnes. Zajímavý je postřeh, který uvádí, že zatímco cesta jedním směrem využije příznivé vzájemné polohy obou planet, nazpět to bude složitější – nějaký čas potrvá, než se planety k sobě zase vhodně "nastaví".
Jevy, které se označují jako teleportace částic, by se mohly týkat i větších objektů, snad i celých atomů a molekul. Podrobnosti přináší New Scientist.
Jaké jsou příčiny vzniku rakoviny, jaké naděje v budoucím boji s touto chorobou? Především díky pokroku molekulární biologie snad relativně příznivé. Více na Ihned.