Scienceworld.cz
PRO MOBIL
PRO MOBIL


KLASICKY
KLASICKY


První polární stanice s nulovými emisemi

***tisková zpráva společnosti Janus
Belgická polární stanice „Princezna Alžběta“, kterou bude v Antarktidě stavět Mezinárodní polární nadace v průběhu letní sezóny 2007-2008 by se měla stát první výzkumnou stanicí s nulovými emisemi. Výzkumná stanice bude vybavena více než čtyřmi stovkami solárních modulů Kyocera.

Výzkumná stanice Princezna Alžběta bude bude v Antarktidě vystavena extrémním podmínkám, s teplotami klesajícími až na 60 °C pod nulou a rychlostí větru dosahující 250 km/h. Takové podmínky vyžadují naprosto spolehlivý energetický zdroj. Kvůli zajištění maximální spolehlivosti a dodržení nulových emisí bude tak na stanici v první fázi instalováno 120 solárních modulů Kyocera KC130GHT-2, dalších 288 volně stojících modulů rozmístěných okolo základny bude následovat.
Společně s osmi větrnými turbínami bude solární „elektrárna“ Kyocera disponovat výkonem 98,6 kW, což poslouží k provozu komunikační infrastruktury, elektroniky a samozřejmě vytápění.
Kyocera Corporation je průkopníkem v oblasti využívání solární energie – solární články začala vyvíjet v roce 1975. Dnes je Kyocera předním světovým výrobcem solárních článků a modulů, s vysoce propracovaným výrobním procesem.

Více informací o antarktické stanici Princezna Alžběta lze nalézt na www.antarcticstation.org.

autor


 
 
Nahoru
 
Nahoru