Téměř polovinu pěti set nejvýkonnějších superpočítačů světa a více než polovinu celkového výpočetního výkonu představují počítače, které vyrobila firma IBM. Vyplývá to z nejnovějšího seznamu TOP500 Supercomputer Sites. Na špičce žebříčku je superpočítač IBM Blue Gene/L, vyvinutý a nainstalovaný v Lawrence Livermore National Laboratory, s udržitelným výkonem 280,6 teraflopů, neboli bilionů kalkulací s plovoucí desetinnou čárkou za sekundu.
Kromě superpočítače Blue Gene/L v laboratoři Lawrence Livermore tvoří trojici nejvýkonnějších superpočítačů světa systém IBM Blue Gene/L Watson s výkonem 91,29 teraflopů a nedávno upgradovaný superpočítač ASC Purple s výkonem 75,76 teraflopů, který se rovněž nachází v národní laboratoři Lawrence Livermore. Systémy Blue Gene/L a Purple pracují v rámci programu Advanced Simulation and Computing (ASC) Národního úřadu pro jadernou bezpečnost a mají za úkol zajistit bezpečnost a spolehlivost amerického jaderného arzenálu bez podzemních testů. Čtvrtou nejvýkonnější setavu využívá NASA – jde o servery SGI Altix propojené pomocí Infibandu.
V Evropě je v čele (páté celkově) řešení instalované ve francouzské instituci Commissariat a l’Energie Atomique (CEA). Jedná se o itaniové severy NovaScale 5160 vyrobené tamější společností Bull. Nejrozsáhlejší systém v Japonsku (sedmý nejvýkonnější dle uvedené žebříčku) je instalován v Japonsku a jde o cluster vytvořený firmou NEC ze serverů Sun Fire X64 s procesory Opteron a propojením postaveným na bázi Infinibandu.