Nanotechnologie, kombinace čipů a lidských organismů, geneticky modifikované rostliny, panspermie a léky na AIDS: Taková je první várka zářijových linků…
Zemřel Christian Barnard, který uskutečnil první úspěšnou transplantaci srdce.
O zavádění čipů do lidského organismu si můžete přečíst i opět na Idnes. Článek obsahuje řadu věcných informací, bohužel se celkově nese v bludném tónu "hlavně abychom se nevzdálili přírodě".
Kritiku je pak třeba vyslovit i článku o panspermii, který nerozlišuje, co je vědecká hypotéza uznávaná jako jeden z možných evolučních modelů a co je spíše výstřednost dovedená do absurdity. Zejména pak tvrzení o tom, že mikroorganismy nalézané v atmosféře jsou mimozemského původu se již nepohybuje právě v rámci vědecké ortodoxie :-). Citovat v této souvislosti britského fyzika Hoyla není dobrý nápad, protože právě toto "extrémní"pojetí panspermie se Hoylovi stalo osudným. Tím není řečeno, že vesmír v minulosti nemohl být pro Zemi zdrojem složitějších organických molekul.
Shrnuto: Vědecká rubrika iDnes se právě nevyznamenala.
Počítačové simulace údajně předpokládají, že lék na AIDS, který zachrání život až polovině nemocných, může být k dispozici již do čtyř let. Píše o tomNew Scientist.
Článek kritizující fanatismus odpůrců geneticky modifikovaných potravin najdete ve vědecké sekci Neviditelného psa.
Na tomtéž místě najdete i úvahu o současném stavu vývoje na poli nanotechnologií.