Prototyp velmi tenkého displeje, který namísto obvyklého skla využívá polymery, představila společnost Hewlett-Packard. Novinka může být využita pro elektronické knihy, časopisy či dokonce elektronické tabule.
Nová technologie, která může podle odporníků znamenat předěl mezi využitím papírových podkladů a elektronického displeje, je vhodná i pro oboustranné monitory na noteboocích či pro vytvoření velkého zobrazovače, který lze jednoduše pověsit na zeď jako obraz.
Prototyp, který byl nedávno představen v Londýně, měl rozměr 3 x 4 cm, mohl zobrazovat až 125 barev a byl osazen bistabilní pasivní paticí, znamenající, že návrháři mohou do budoucna projektovat displeje s takovým počtem bodů, jaký budou aktuálně potřebovat. První displeje nového typu se na trhu objeví nejdříve za tři roky.
Hlavním přínosem má kromě menší tloušťky zobrazovačů podle představitelů firmy Hewlett-Packard být i cena. Například u displeje s velikostí 43 x 58 cm (tedy formát A2) vývojáři očekávají, že výsledná výrobní cena by měla být oproti dnes používaným klasickým skleněným LCD technikám zhruba pětinová.
Výroba se totiž má podobat spíše tisku na plast než pájení či leptání, respektive fotolitografii využívané při výrobě dnešních LCD.
Navíc výsledné rozlišení displeje může dosahovat hodnoty 200 ppi (pixels per inch), což znamená, že se kvalita pozorovaného obrázku bude blížit kvalitě, kterou známe z tiskových výjezdů. A to je také důvodem, proč je tato technika určena právě i pro zobrazování textu či uměleckých obrázků.
Na prototypu tenkého umělohmotného displeje HP je zobrazeno umělecké dílo ze sbírky Národní galerie v Londýně