Ultratenký barevný displej, který je určen především pro instalaci na obaly, představila společnost Siemens. Novinka je určena především pro dodavatele spotřební elektroniky, potravin či dalšího rychloobrátkového zboží.
Základní vlastností nového zobrazovače je to, že jej lze na papír či fólii doslova vytisknout. To podle vědců ze společnosti Siemens dovoluje při výrobě dosáhnout podstatně nižších nákladů, než by tomu bylo v případě klasických, například LCD panelů. Základní použití novinky spočívá v tom, že výrobci mohou snadno podrobně informovat zákazníky nejen o konkrétním produktu, ale zobrazovány mohou být postupně i různá další data, jež jsou dostupná po stisknutí malého tlačítka (například záruky, manuál apod.).
Miniaturní ohebný displej je složen ze speciálního materiálu, jenž zobrazuje odlišnou barvu na základě změny elektrického napětí (ta mění jeho molekulární strukturu, přičemž součástí uvedeného materiálu je i síť elektrod). Druhou vrstvu elektrod přitom tvoří vodivá plastová folie, přičemž vše je překryto fólií transparentní.
V současné fázi přitom vědci využívají pro přepínání barev křemíkovou infrastrukturu, ale později se počítá s materiálem, který by bylo možné tisknout. V konečné fázi tak bude možné veškeré prvky displeje dodat na příslušnou krabici jednoduchou a levnou formou.
Displeje budou získávat elektrickou energii z baterií, tisknutelných na podobných principech jako výše uvedený displej. Tyto baterie už dnes podle představitelů firmy Siemens existují, avšak jejich životnost dosahuje jen několika měsíců. Proto je možné displeje nasadit jen tam, kde je jistota, že zboží se dostane k zákazníkovi v relativně krátké době.
Jako alternativní zdroj se ale jeví tisknutelné antény, které budou přijímat elektromagnetické pulzy od vnějšího vysílače, a ty budou převádět na elektrickou energii. Toto řešení je ale vhodné spíše do skladů či přímo do prodejen.
První miniaturní zobrazovače tohoto typu by se měly na trhu objevit pravděpodobně v průběhu roku 2007.