Samotnou „nabíječkou“ je v tomto případě smart phone a energie se přenáší pomocí technologie NFC (Near Field Communication). Tato technologie původně byla navržena pro přenos dat. Tak funguje i v tomto případě, demonstrace nicméně ukázala, že čtečka přijímá více energie, než kolik se spotřebuje na zobrazování současně přenášených dat na displeji.
Čtečka, respektive displej z elektronického inkoustu, přitom spotřebovává energii pouze při překreslování displeje, ve „statickém“ režimu má prakticky nulovou spotřebu. Tímto způsobem by tedy prý bylo možné šetřit baterii mobilního telefonu, čtečka by fungovala jako druhý displej. Například bychom si na ní zobrazili aktuální mapu nebo hledanou adresu a pak mobil vypnuli (a uklidili třeba do tašky; přenos je sice omezen na desítky centimetrů, jednou zobrazený obrázek už ale mobil nepotřebuje).
Samozřejmě je otázka, zda zrovna tohle konkrétní řešení není spíše krkolomné než praktické, ale nějaké využití by se pro podobnou technologii najít mohlo.
Prototyp displeje se označuje jako NFC-WISP E-Ink Display Tag. Má 2,7palcový displej a disponuje 0,5 MB vestavěné paměti FRAM. Displej je zatím černobílý a nemůže se pochlubit kvalitou LCD u smarpthonů, nicméně jde opravdu jen o prototyp. Nakonec by třeba telefony či tablety příští generace mohly mít rovnou displej z elektronického papíru.