Je kybernetická válka něco jako požár?

Aktuality |

Franklin Kramer, bývalý náměstek amerického ministra obrany v administrativě prezidenta Clintona, se přimlouvá za defenzivní postoj k internetovým útokům. V projevu na konferenci Black Hat použil Kramer přirovnání s požáry: Ještě v 17. století zcela vyhořel Londýn, na konci 19. století Chicago i další americká města. Dodnes sice nedokážeme požárům nějak „celkově předejít“, ale umíme […]




Franklin Kramer, bývalý náměstek amerického ministra obrany v administrativě prezidenta Clintona, se přimlouvá za defenzivní postoj k internetovým útokům.

V projevu na konferenci Black Hat použil Kramer přirovnání s požáry: Ještě v 17. století zcela vyhořel Londýn, na konci 19. století Chicago i další americká města. Dodnes sice nedokážeme požárům nějak „celkově předejít“, ale umíme je omezovat, zmenšovat škody a postupně jsme vyvinuli efektivnější opatření k řešení situace po katastrofě. Nějak podobně by se podle Kramera mělo přistupovat i k hrozbám v současném světě. Útoku na elektrárnu dejme tomu nelze zabránit, ale je rozdíl mezi tím, zda výsledkem bude omezený/krizový provoz, nebo zda se celá rozvodná síť ocitne off-line.

Razantní odpověď na akce v kyberprostoru je navíc problematická i kvůli tomu, jak je obtížné vystopovat skutečné viníky.

Podrobnosti SecurityWorld.cz.

Když už byla řeč o velkém požáru Londýna roku 1666, o něm viz starší článek Jeden z největších požárů všech dob.











Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.